Różne specjalizacje stomatologiczne


Zanim jeszcze zaczniesz szukać dla siebie dobrego dentysty, powinieneś dokładnie ustalić, kogo właściwie poszukujesz. Nie każdy stomatolog zajmuje się bowiem rozwiązywaniem różnego rodzaju problemów. Stomatolog Bemowo. Lekarze w większości przypadków mają swoje konkretne specjalizacje, dlatego też niektórzy z nich jedynie wyrywają zęby, podczas gdy inni wyszkolili się np. w leczeniu ósemek, nazywanych potocznie zębami mądrości.

Pierwszym dentystą do wyboru jest pedodonta. Akurat do niego możesz się skierować ze swoimi pociechami, bo to właśnie on zajmuje się tylko i wyłącznie leczeniem zębów małych pacjentów. Głównym przedmiotem jego zainteresowań są więc mleczaki. Taki dentysta wie o nich dosłownie wszystko. Na pewno pomoże ci on zadbać o zdrowe uzębienie twoich pociech.

Z kolei edodonta kieruje swoje usługi już wyłącznie do osób dorosłych, oferując im przeprowadzanie bardziej zaawansowanych i skomplikowanych zabiegów, takich jak kanałowe leczenie zębów czy leczenie długotrwale utrzymującej się próchnicy. Jeżeli więc stan twojego uzębienia pozostawia wiele do życzenia i czujesz, że trzeba będzie trochę się nad nim napracować, od razu zwróć się do edodonty. Z kolei w przypadku gdy dojdzie u ciebie do wystąpienia jakiejś choroby dziąseł, udaj się do periodonty.

Polecane: Dentysta i stomatolog Poznań.